Instagram

четверг, 29 сентября 2016 г.

Manhattan Short Film Festival

Щойно пройшов вінницький показ кінофестивалю MANHATTAN SHORT FILM. Приємно було відчувати себе частинкою всесвітнього журі. Всі стрічки були яскраві. Особливо мені сподобався фільм ТРИМАЙСЯ від Нідерландів, реж. Шарлотта Скотт-Вілсон. Його головній героїні, акторці Чарлі Чан Дагеле я віддав свій голос у номінацїї на найкращу роль. Але перевагу фільму я віддав норвезьскій стрічці Тунель від Андре Овредаля. Чекаємо на підрахунок голосів в ніч с другого на третє жовтня!

Выступление Президента Израиля в Украинском парламенте

"Я прослухав виступ президента Ізраїлю у Верховній Раді і мене, українця, там не обурило нічого. Серед українців були праведники народів світу, поліцаї, стукачі, антисеміти (були і є), були нквсники та комісарьє, а були комуністи на зразок Хвильового, були вояки УПА євреї за походженням, байдужі були, хоча бувають часи, коли байдужим бути не можна. Обурюються його словами люди, які не мають самоповаги. І, взагалі, якщо ти живеш в країні з довгою історією, з різними етнічними групами, культ героїв - штука дуже непроста. Є такий письменник Ісаак Башевіс-Зінгер, у нього є роман "Шоша". Почитайте в ньому про реакцію польських євреїв на нашого національного героя Богдана Хмельницького. 
Як хочеш зберегти про когось пам"ять та мати повагу до себе, визнавай спочатку помилки, потім здобутки. Не кайся, не присягай... просто називай речі своїми іменами."


ГОЛОКОСТ ОЧИМА ДОКУМЕНТІВ

23.09.16 у приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка "Голокост очима документів", приурочена до 75-ї річниці трагедії у Бабіному Яру. Хочу особливо подякувати Фаїні Аврамівні Вінокуровій за багаторічну роботу по підготовці і збору матеріалу. Це наше місто, #Вінниця, і в експозиції представлена гірка сторінка його історії. У прес-релізі не зазначен кінцевий термін експозиції, але мені сказали, що ще тиждень виставка точно буде відкрита. Запрошую всіх відвідати, адже для того, щоб рухатись далі, кожному із нас потрібно замислитися над минулим. Навіть, якщо воно, це минуле, не співпадає з нашими уявленнями про геройські вчинкі дідів, ми маємо мужньо признати це, і не допустити навіть у думках, щоб історія повторювалась. Що, нажаль, якзазвичай відбувається. Адже ні для кого не секрет, що всі війни починаються у головах. Там же вони і закінчуються. І ми всі можемо, навіть, я би сказав - зобов'язані, для цього докласти максимум зусиль.

P.S. Я був там сьогодні. Немає слів... Співробітники кажуть, що відвідувачів - одиниці. Друзі, давайте створювати разом своє особисте і колективне майбутнє. А без того, щоб не озирнутися назад, це не можливо.

#zoriyfine