Instagram

11.11.2023

Колекція вишитих сорочок Наталії Холод

#УкраїнськаВишиванка – колекція Наталья Холод. Сорочки на сестрах Холод з однієї скрині, по ним можна прослідкувати зміну моди на стиль вишивки. Вишиванки з регіону Рівненське Полісся, початок ХХ сторіччя. Власниками були родина Левчук Талимон Якович та дружина Федора. Родина мала 13 дітей. Село Кричильськ. Сарненський район. Рівненська область.

На інших світлинах сорочки з регіону Покуття, виготовлена 1920-1930 рр. Покуття є історичною місцевістю західній частині України. Вона знаходиться між річками Черемош і Прут. Червоний колір був переважаючим в покутської вишивці, але в різних селах його відтінки відрізнялися. У Городенківському районі частіше вишивали темно-вишневим кольором, у Коломийському - темно-червоним.

Також в колекції представлені гуцульські сорочки із Верховини 1940-1960 рр та Косіва, Івано Франківської області. Саме там, на відомому косівському ринку, колекціонерка вперше зустріла Верховинські сорочки і закохалася в цю яскраву життєстверджувальну вишивку. Мало ще в яких регіонах нашої країни можно побачити таке різноманіття кольорів в одній сорочці. І є цьому пояснення - бо на великих відстанях в горах гуцул по одягу мав зрозуміти це людина з його села чи чужинець. А вишивка чітко давала те знати.

Серед інших, з зеленою вишивкою сорочка і стрій з с. Заліщики, Тернопільської області, а є закарпатська, яка називається довганя. Носили в с. Довге. Відрізняється від інших сорочок України тим що вишивка основна розміщується на рукаві позаду і зав’язки позаду на шиї. Спереду сорочки вставка - тканина виткана іншим візерунком ніж вся сорочка .

Ph: #ZoriyFine #PhotoFineStudio, 03.11.2023, #Ljubljana #Slovenia.

Cam: #Canon1DsMarkIII, lens: #Canon85 f.1,2L #Canon2470 f.2,8L.

Комментариев нет:

Отправить комментарий